Перейти к содержанию
Авторизация  
seestyle

Oregon moves up to No. 4 in College Football Playo

Рекомендуемые сообщения

The College Football Playoff committee,which will pick the Alshon Jeffery Jersey four teams in this year's playoff,released its second Top 25 rankings Tuesday.Mi si sippi State (8-0) and Florida State (8-0) still hold the top two spots, and Auburn (7-1) is ranked No. 3 for the second consecutive week. Oregon (8-1) moves into the coveted fourth spot, replacing Ole Mi s (7-2), which fell to No. 11.MORE: | | | Alabama ( Zach Brown Jersey 7-1) and TCU (7-1) are ranked fifth and sixth, respectively.The four-team playoff begins Jan. 1. Two teams will play in the Rose Josh Sweat Jersey Bowl at 5 p.m. ET and the other two willface off in the Sugar Bowl at 8:30 p.m. The winners will play in the College Football Playoff National Championship on Jan. 12 at 8:30 p.m. ET.The complete CFP selection committeeTop 25:1. Ronald Darby Jersey Mi si sippi State2. Florida State3. Auburn4. Oregon5. Alabama6. TCU7. Kansas State8. Michigan State9. Arizona State10. Notre Dame11. Ole Mi s12. Baylor13. Nebraska14. Ohio State15. Oklahoma16 Miles Sanders Jersey . LSU17. Utah18. UCLA19. Arizona20. Georgia21. Clemson22. Duke23. West Virginia24. Georgia Tech25. Wisconsin

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
Авторизация  

  • Последние посетители   0 пользователей онлайн

    Ни одного зарегистрированного пользователя не просматривает данную страницу

×